Ziyaretçi Sayısı : 128222
İletişim Site Haritası English

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
S.E.Ç.G.
Acapet Taşımacılık, hizmetini belli kurallar, politikalar ve standartlar çerçevesinde ifa eder. Bütün bunların yegane amacı insan sağlığına, emniyetine, güvenliğine ve çevreye verebileceğimiz zararları en aza indirmektir. Bu sebeple 2002 yılından bu yana ADR standartlarında çalışmaya başlamış, belirlediği politikalarla çalışanlarının sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik bilincini arttırmayı, tehlikeli madde taşımacılığının risklerini bilen ve bu riskleri en aza indirmek için tedbirlerini alan bir kadro oluşturmayı hedef edinmiştir.

 

ADR, Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması ile ilgili Avrupa Anlaşması, tehlikeli maddelerin karayollarında taşınması esnasında emniyeti arttırmak amacıyla Birleşmiş Milletler Yönetmeliğine dayanılarak 30 Eylül 1957 tarihinde Cenova’da imzalanmıştır. Ülkemizde “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” adı altında 31.03.2007 tarihinde Ulaştırma Bakanlığı tarafından 01.01.2011 tarihinde yürürlüğe girmek üzere yayınlanmıştır.

 

ADR, tehlikeli maddelerin yüklenmesi, taşınması ve boşaltılması esnasında kullanılacak ekipmanla ilgili standartları, görevli personelin uyması gereken kuralları tanımlar.

 

Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.